شنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۳

سوالات متداول

آموزش زبان انگلیسی توسط دکتر صالح دلفروز، دکترای مترجمی زبان انگلیسی، مترجم رسمی قوه قضاییه و استاد مدعو گروه زبان انگلیسی دانشگاه اصفهان

مشخصات دوره:

  1. آموزش زبان انگلیسی از پایه تا TOEFL و IELTS  در ۱۴۰ جلسه
  2. آموزش به صورت رسمی در موسسه زبانهای خارجی”فردای بهتر” وابسته به وزارت آموزش و پرورش استان اصفهان
  3. ارائه مدرک معتبر پایان دوره توسط موسسه
  4. کلاس‌های ۱ تا ۴ نفره
  5. پرداخت شهریه به صورت اقساط

ویژگی دوره های آموزشی زبانمند
 این دوره ها از ویژگی های منحصر به فردی از جمله موارد زیر برخوردارند:

  1. تدریس توسط اساتید دانشگاهی با بالاترین مدارج علمی (دکتری زبان انگلیسی) و بیش از ۱۸ سال سابقه تدریس موفق در دانشگاه های دولتی ( دانشگاه اصفهان و دانشگاه کاشان) و موسسات (دانش پژوهان، نوین صدرا-کاویان عمادی-، کیش و…)
  2. برخورداری از محاسن آموزش خصوصی (جمعیت کم کلاس ها، محیط عاری از استرس، نظم برگزاری کلاسها، اختصاص زمان بسیار بیشتر به هر یک از زبان آموزان،رسیدن به نتیجه مطلوب در مدتی کوتاه) در عین برگزار شدن کلاسها در محیطی رسمی و تحت نظارت سازمان آموزش و پرورش (موسسه زبانهای خارجی فردای بهتر واقع در خیابان هزارجریب)
  3. اعطای مدرک پایان دوره معتبر از سوی موسسه زبانهای خارجی فردای بهتر : مورد تایید سازمان آموزش و پرورش و قابل ارائه در نهادهای دولتی و غیر دولتی
  4. موفقیت های قابل افتخار فارغ التحصیلان این دوره ها از جمله موفقیت در آزمون TOEFL و IELTS، کسب نمرات بالا در جلسات مصاحبه آزمون ورودی دوره دکتری، موفقیت در آزمونهای جذب مدرس زبان انگلیسی و موفقیت در مصاحبه های دریافت اقامت در کشور ایالات متحده

کل دوره چه مدت طول میکشد؟
دوره های به طور پیش فرض بر مبنای ۱۴۰ جلسه ۹۰ دقیقه ای تنظیم شده اند که زمان اتمام دوره ها بسته به تعداد جلساتی که در هفته برگزار میشوند متغیر است. به عنوان مثال اگر گروهی ۳ جلسه در هفته کلاس داشته باشند، کل دوره آنها حدودا ۱۲ ماه طول خواهد کشید و اگر کلاسها به صورت ۲ جلسه در هفته تشکیل شود کل دوره حدود ۱۸ ماه به اتمام خواهد رسید.

آیا همه زبان آموزان با سطح های مختلف باید در ۱۴۰جلسه کلاس شرکت کنند؟
خیر. قبل از شروع دوره کلیه علاقمندان در یک آزمون تعیین سطح (کتبی+شفاهی) شرکت میکنند و بسته به سطح آنها تعداد جلسات کاهش میابد.

چه کتابهایی تدریس میشوند؟
کتابهای American English File جلدهای ۱ ،۲ و ۳ به همراه مطالب آموزشی تکمیلی در این دوره ها تدریس میشوند. در این کتابها هر چهار مهارت زبان انگلیسی (Reading,Writing,Speaking,Listening) تا سطح پیشرفته پوشش داده میشود.

چند نفر در هر کلاس هستند؟
جمعیت کلاسها یک تا حداکثر ۴ نفر متغیر است.

کلاسها کجا برگزار میشوند؟
کلاسهای ما در اصفهان در موسسه زبان فردای بهتر به نشانی : خیابان هزارجریب، خیابان شهید خسروپور، فرعی ۱ آزادگان برگزار میشوند.

کلاسها از کی شروع میشوند؟
با توجه به اولویت زمانی افراد ثبت نام  کننده و برنامه زمانی مدرسین، حداکثر یک هفته پس از تشکیل شدن گروه ها کلاسها شروع میشوند.بدیها اگر فردی مایل به شرکت در کلاس تک نفره باشد بلافاصله پس از انجام هماهنگی در مورد ساعات جلسات کلاسهای وی آغاز میشوند.

آیا با گذراندن این دوره برای امتحان TOEFL  یا IELTS  آماده میشوم؟
بله. مطالبی که در طی سه فصل آموزشی زبانمند تدریس میشوند دانش زبانی و معلومات اساسی و ضروری هستند که یک فرد برای موفقیت در آزمونهای زبان باید به آنها مسلط باشد.

فرق این دوره با دوره های  TOEFL  و IELTS  چیست؟
واقعیت این است که اگر فردی بخواهد سطح زبان خود را از پایه به سطح TOEFL  وIELTS  و یا هر آزمون زبان پیشرفته دیگری برساند باید مطالب را از پایه و مرحله به مرحله فرا بگیرد. زبان آموزان ما با گذراندن دوره های اساسی سطح دانش خود را به تدیج و گام به گام به اندازه مورد نیاز برای موفقیت در این آزمونها ارتقا میدهند و نهایتا با شرکت در دوره تکملیلی TOEFL  وIELTS  با اطمینان خاطر در این آزمونها شرکت میکنند.

منظور از دوره تکمیلی چیست؟
دوره تکمیلی دوره ای است که زبان آموزان پس اتمام موفقیت آمیز کتابهای American English File در آن شرکت میکنند و طی آن به تکنیک ها و روشهای پاسخگویی به سوالات TOEFL  وIELTS  مسلط میشوند. این دوره در حقیقت همانند تمرینی است برای شرکت در یک مسابقه.

دوره تکمیلی چقدر طول میکشد؟
این دوره برای افرادی که از ابتدای راه با زبانمند بوده اند حداکثر ۲۵ جلسه طول خواهد کشید.

آیا شرکت در دوره تکمیلی برای همه زبان آموزان ضروری است؟
خیر. این دوره تنها برای افرادی لازم است که به مدرک بین المللی TOEFL  و یاIELTS  نیاز دارند و میخواهند در آزمون آن شرکت کنند.

هدف نهایی من گرفتن مدرک TOEFL  یا  IELTS است، بهترین نیست از همان ابتدا در کلاسهای ویژه آنها شرکت کنم؟
خیــر! اگر پس از شرکت در آزمون تعیین سطح مشخص شد که شما در سطح یک قرار دارید شرکت مستقیم در کلاسهای TOEFL  و یاIELTS  یک اشتباه محض است که متاسفانه افراد زیادی نا آگاهانه به دام آن می افتند. شرکت کردن در چنین کلاسهایی بدون گذراندن موفقیت آمیز دوره های پایه ای زبان انگلیسی درست مانند نشستن در کلاسهای دکتری بدون داشتن حتی دیپلم است!

 هزینه دوره ها

 هزینه هر جلسه چقدر است؟
هزینه کلاسها بابت هر جلسه ۹۰ دقیقه ای ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است که بین افراد کلاس به تساوی تقسیم میشود.چرا هزینه کلاسها از کلاسهای عمومی موسسات بالاتر است؟
اگر کیفیت تدریس مدرسین موسسات مختلف را  با کیفیت مدرسین ما یکسان فرض کنیم، یک محاسبه کوچک کیفی و یک محاسبه کمی کافی است تا به صحت صورت این مسئله عمیقتر فکر کنیم:
*محاسبه کیفی
تعداد افراد حاضر در کلاسهای عمومی = ۱۵ تا ۳۰ نفر
مدت زمان هر جلسه = ۹۰ دقیقه
سرانه زمان اختصاص یافته از کلاس و مدرس برای هر زبان آموز= ۳ تا ۶ دقیقه
 یعنی در هر جلسه ۹۰ دقیقه ای در کلاسهای عمومی نهایتا شما میتوانید ۶ دقیقه از وقت کلاس را به خود اختصاص دهید. در حالیکه در کلاسهای ۱ تا ۴ نفره مدرس میتواند برای هر نفر بین ۹۰ تا ۲۲٫۵ دقیقه در هر جلسه وقت بگذارد. **محاسبه کمی
تعداد ترمهای موسسات برای به پایان رساندن یک دوره مانند Four Corners یا Top Notch = 12 ترم
مدت زمان هر ترم = ۲ تا ۳ ماه
مدت زمان کل دوره = ۲۴ تا ۳۶ ماه ( با فرض تشکیل شدن منظم کلاسها)
هزینه هر ترم = ۳۰۰تا ۴۰۰ هزار تومان
هزینه کل ترم ها = ۳,۶۰۰,۰۰۰ تا ۴,۸۰۰,۰۰۰(با فرض ثابت ماندن نرخ شهریه ها)
 پس اگر کسی بخواهد زبان خود را از پایه به سطح پیشرفته برساند لازم است بین ۲۴ تا ۳۶ ماه در کلاسهای عمومی با کیفیتی که به آن اشاره شد شرکت کند. و واضح است که کل مدت زمانی که موسسات در طول ۱۲ ترم به یک زبان آموز اختصاص میدهند بین ۱۵ تا ۳۰ ساعت متغیر است. که این زمان در دوره های ما بین ۴۷ تا ۱۸۸ ساعت برای هر زبان آموز میباشد. البته این مساله را هم باید مدنظر قرار داد که گاهی اوقات به خاطر به حد نصاب نرسیدن جمعیت زبان آموزن یک کلاس در موسسات، آن دوره نیمه کاره رها میشود و زبان آموزان به موسسات دیگر روی میاورند.
 
نحوه پرداخت شهریه چگونه است؟
شهریه ها به صورت هر ۱۰ جلسه و قبل از شروع هر دوره قابل پرداخت هستند.